Ambitious Pro Gymnastics

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Solano en Yana ZILVER en BRONS op EK

E-mail Afdrukken PDF

Zilver

Op het afgelopen EK was het niet te merken dat Solano en Yana eigenlijk aan hun eerste groot tornooi deelnamen. Vanaf de eerste wedstrijd turnden ze op het allerhoogste niveau. In de kwalificaties haalden ze zowel voor tempo als voor balans een prachtige 28.200. Hiermee kwamen ze voor balans, net voor de Russen, op een eerste plaats uit.  Voor tempo stonden ze als tweede gerangschikt, net na diezelfde Russen. Zij aan zij gingen ze zo de finale "all round" in. Ook daar werd het een nek aan nek race. Het APG duo haalde 28.100 dankzij een alweer sterke oefening en behaalden zo, oververdiend, het zilver. Vice Europees kampioen all round! Een meer dan schitterend resultaat. Daarmee was het tornooi nog niet afgelopen.  De finales balans en tempo stonden nog op het programma. Tijdens de balansfinale werd de sport plots ondergeschikt aan rare jurykronkels.
Een citaat van de GymFed website: "
Solano en Yana missen EK-medaille door onterechte aftrek voor 'lengteverschil' Consternatie vandaag in het Belgische kamp bij de balansfinale op het EK Acro voor junioren. Solano Cassamajor en Yana Vastavel (Ambitious Pro Gymnastics) wisten zich via een prima kwalificatieronde te selecteren voor de balansfinale. Ze haalden er zelfs met 28.200 punten de hoogste score en waren torenhoog favoriet voor de titel. De jury dacht er tijdens de finale vandaag echter anders over, het duo werd met 0.300 punten bestraft voor een te groot 'lengteverschil'. Nochtans was uit de officiële meting gebleken dat het verschil in grootte met 3 mm binnen de aanvaardbare norm bleef en er dus geen puntenaftrek mag zijn. Ook tijdens de kwalificatierondes en de allroundfinale nam de jury geen aanstoot aan het vermeende lengteverschil. Vreemd... De bestraffing kost Solano en Yana echter wel de medaille die ze zo verdiend hadden. Met 27.600 punten werden ze naar de 4de plaats verwezen. Zonder deze aftrek hadden ze immers beslag gelegd op de tweede plaats. De jury, samengesteld zonder Belgisch jurylid, was echter ongemeend hard, een officiële klacht werd niet aanvaard. Hopelijk wordt dit morgen rechtgezet in de tempofinale...
Op de laatste dag van het EK, na dus heel wat commotie, bevestigden Solano en Yana hun klasse door gewoon te doen waar ze goed in zijn: acro .. en hoe. Hoewel ze door de jury opnieuw een aftrok (-0.3) voor lengteverschil kregen aangesmeerd, kon dit niet beletten dat ze zich op het podium turnden. Een mooi staaltje vechtersmentaliteit. Brons was dan ook meer dan verdiend .. .en misschien hadden ze eigenlijk wel recht op meer....

Solano, Yana, proficiat met jullie prachtige tornooi. Als club zijn we uiteraard heel trots op deze prestaties. En om heel eerlijk te zijn, kijken we al uit naar wat jullie bij de senioren voor ons in petto hebben.

Een verslagje op RTV: link

Share on Facebook
You are here: Home