Ambitious Pro Gymnastics

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Gymfinales sluiten seizoen af.

E-mail Afdrukken PDF

Afgelopen zaterdag, 2 juni, werd met de Gymfinales in de Country Hall te Angleur (Luik) het wedstrijdseizoen acro 2011-2012 afgesloten. Hoog tijd voor een overzichtje (vanaf de MIAC) ...

Na de succesvolle trip naar Portugal was het uitkijken hoe de A en I teams zouden bekomen van de toch wel vermoeiende reis. Op 10 en 11 maart stond al de PV3 te Niel op het programma, meteen ook het Provinciaal Kampioenschap voor Antwerpen. In totaal werden op dit kampioenschap maar liefst 12 medailles gewonnen door APG formaties. Bij de I's haalden Astrid, Hannah en Emma het goud binnen in de categorie I1. Ze bleven net hun clubgenoten Merel, Celine en Janne voor die het zilver wegkaapten. (met dank aan Daniel voor de foto)IMG_0187

In de open ranking eindigden ze respectievelijk knap 5de en 6de. Bij de I2's was er zilver voor Seppe en Kiara. In de open ranking eindigden ze mooi 3de. Eline en Yoni kenden tegenslag. Het liep niet echt volgens plan. Een punt aftrok voor een afgekeurd deel bracht een 6de plaats op voor de provincie Antwerpen. Het trio Chauni, Indra en Chloé was eveneens goed voor zilver en een zesde plaats "open". Onze enige vertegenwoordiging bij de beloften, het trio Hanna, Charlotte en Natascha, behaalden eveneens het goud. In de open ranking eindigden ze op een 10de plaats. De APG junioren haalden het maximum resultaat met goud voor Kaat en Lise (2de open), Elyne, Ilka en Evelien (3de open) en Jeroen en Marieke (3de open). Hun clubgenoten Katleen, Amber en Shelsy waren goed voor zilver en 4de in de open ranking. De senioren konden niet onderdoen: Laurie, Kim en Jana haalden goud en eindigden in de open uitslag knap eerste! Het tweede trio Yana, Alison en Joke turnden naar zilver en werden 4de "open". Ons gemengd paar Jonathan en Lounia stond eveneens te blinken met goud. Heel mooie resultaten!

Op 18 maart was het de beurt aan onze recrea gymnasten: het recreatornooi in Bree. Het is duidelijk dat er sinds de vorige wedstrijd goed werd gewerkt. Voor Rachel en Anika leverde dit een knappe 6de plaats op (31 deelnemers) met 8,066. Fleur, Alessia en Alysia haalden deze keer al een mooie 7,600 en eindigden hiermee op een 26ste plaats. Annelies en Christina turnden 7,433 en daarmee behaalden ze de 6de plaats. Marlies en Hanne werden met 7,166 punten 10de in dezelfde wedstrijd.

Een week later stond het VK voor B-niveau in Veltem Beisem op het programma. Pieter en Lena hadden zich kunnen kwalificeren voor dit kampioenschap in het soms wel eens onderschat B-niveau . Ze brachten een goede oefening tot tevredenheid van coach Kim. Met een (streng gejureerde) score van 21.900 eindigden ze op een mooie zesde plaats op dit Vlaams Kampioenschap. Knap!

APG organiseerde op 31 maart en 1 april in Breendonk het Vlaams kampioenschap A en I. Ook hier konden enkel de teams deelnemen die zich tijdens de voorrondes hadden gekwalificeerd. Onze I1 trios deden het uitstekend. Merel, Celine en Janne haalden knap zilver (op 0,05 van goud) en Astrid, Hannah en Emma turnden naar brons, 0,05 na hun clubgenoten. In de categorie I2 brachten Eline en Yoni een zeer goede oefening. Ze leverde 21,750 punten op. Evenveel punten als de derde in de uitslag. Door de ex aequo regel eindigden ze uiteindelijk 4de. Een knappe prestatie. Seppe en Kiara kenden geen superdag. Dit vertaalde zich in 21,300 punten en een 8ste plaats. Het trio Chauni, Indra en Chloé bracht een vooral technisch sterke oefening. Hiervoor kregen ze 22,050 punten en dat was goed voor zilver! Bij de beloften turnden Hanna, Charlotte en Natascha zich naar een 9de plaats met 53,100 punten. Bij de junioren lieten Kaat en Lise hun tegenstanders uit Deinze achter zich en werden knap Vlaams Kampioen met een totaal van 80,450 punten. Bij de trio's was er knap zilver voor Elyne, Ilka en Evelien. In dezelfde wedstrijd legden Katleen, Amber en Shelsy beslag op een mooie 5de plaats. Bij de gemengde paren was er mooi brons voor Jeroen en Marieke. Bij de senioren was het een nek aan nek tussen het trio Laurie, Kim en Jana en het trio uit Wildgym/Gymfinity. Met een verschil van 1/10 punt moesten ze de duimen leggen. Toch een mooie zilveren medaille voor het APG trio. In dezelfde wedstrijd liet het jonge trio Yana, Alison, Joke zien dat ze hun plaats op dit Vlaams kampioenschap ruim waard waren met een goede 5de plaats. Een tweede Vlaams titel was er voor ons gemengde paar Jonathan en Lounia. Het kleine clubje uit Puurs deed het met zijn uitgebreide selectie op dit Vlaams kampioenschap en met daar bovenop 8 medailles echt wel héél goed. Proficiat gymnasten!

Paasvakantie = FIAC !! In de wedstrijd B-niveau plaatsten Pieter en Lena zich als 4de. In de finale bleven ze een tijdsfout verwijderd van het podium. Een vierde plaats op 0.05 van het podium was het resultaat. De I-wedstrijd leverde opnieuw enkele knappe prestaties van APG-ers. Bij de I1's zorgden Astrid, Hannah en Emma voor zilver. Het duo Eline en Yoni behaalden bij de I2's een mooie 4de plaats en in dezelfde wedstrijd deden Seppe en Kiara het in de finale beter dan tijdens de kwalificaties en kregen verdiend zilver. Het I2 trio Chauni, Indra en Chloé viel opnieuw in de medailles, het brons was voor hen. Als extraatje kregen we (door kwetsuren van hun respectieve partners) het cluboverschrijdend trio Nelle, Chloé en Tine (Gymclub De Sterre) aan de start van deze wedstrijd. Na een spoedvoorbereiding (tijdens enkele trainingen werden de delen en een choreo aangeleerd) deden ze het meer dan behoorlijk. Knap gedaan van deze gymnasten en hun coaches. Bij de beloften/Age Groups deden Hanna, Charlotte en Natascha het heel goed met een 4de plaats in de kwalificaties en uiteindelijke een 5de plaats (evenveel punten als de 4de) in de finale. Bij de junioren kwam het topsporttrio Ineke, Julie (Wildgym) en Laure (Zeestern De Panne) nog eens aan de start van een wedstrijd, als ultieme voorbereiding voor hun WK. Hun 28,65 voor balans, 28,30 voor tempo en 28,45 voor hun combined in de finale was goed om met goud en een stevige dosis zelfvertrouwen af te reizen naar Orlando. Op hetzelfde podium, met brons stond ook het trio Elyne, Ilka en Evelien. Hiermee stonden twee zussen op hetzelfde podium. Het trio Katleen, Amber en Shelsy kan eveneens terugkijken op een mooi tornooi. Sterke oefeningen in de kwalificaties deed hen als 4de naar de finale gaan. Hun combined leverde in die finale een 6de plaats op. Bij de gemengde paren was het uitkijken naar een primeur. Voor Solano en Yana, die dit seizoen in het Gentse topsportcentrum trainen, was het hun vuurdoop, en dan nog voor eigen publiek. De zenuwen speelden duidelijk mee tijdens de kwalificaties. In de finale konden ze toch mooi het zilver wegkapen, net achter het duo uit Kazachstan. In dezelfde wedstrijd wisten Jeroen en Marieke volop mee te spelen voor de topplaatsen. Ze werden voor hun harde werken beloond met een mooie bronzen medaille. Kaat en Lise haalden een prachtige zilveren medaille, na het duo Nikki en Eline die later zouden schitteren op het WK en net vóór hun vaste concurrenten van dit seizoen Hanne en Maité. Bij de senioren wist het trio Laurie, Kim en Jana een schitterende zilveren medaille te behalen. Enkel het topsporttrio (de latere vice wereldkampioenen) gingen hen voor. Ook het trio Alison, Yana, Joke deed het voortreffelijk met een 5de plaats in de finale. Zowel in de kwalificaties als de finale bleven ze de trio's uit Hongarije en Australië voor. Beide trio's kwamen naar Puurs als voorbereiding van het WK en Australië zou later op dat WK een 5de plaats halen. Bij de gemengde paren was een mooie vierde plaats het hoogst haalbare voor Jonathan en Lounia. De overwinning ging naar de latere wereldkampioenen Nicolas en Laure, vóór de Duitse WK gangers uit Ebersbach en het duo uit Kazakhstan.

Op 22 april ging in Kapellen het derde recreatornooi door. Rachel en Anika haalden een mooie score van 8,233 en eindigden daarmee 13de op 39 deelnemers. Fleur, Alessia en Alysia kenden tegenslag. Ze turnden hun beste score van 7,900 maar er werd een punt afgetrokken omdat (pas nu in de laatste wedstrijd) werd vastgesteld dat ze een deel deden dat niet op die manier in de moeilijkheidstabellen staat beschreven. Toch hebben de meisjes dit seizoen een mooie progressie laten zien. Goed gedaan! Marlies en Hanne brachten een goede oefening die 7.433 opleverde. Dit was goed voor een mooie 7de plaats.

Tijdens hetzelfde weekend vond het WK in Orlando (USA) plaats. APG-er Ineke en haar partners Laure en Julie namen het bij de junioren op tegen de toppers uit o.a. Belarus, GBR, Portugal en natuurlijk Rusland. In de eerste kwalficatie (tempo) toonden ze meteen dat ze klaar waren voor dit tornooi. Samen met de Russen de hoogste score: 28,500. De tweede dag deden ze voor balans nog beter. Het trio haalde de hoogste score van het tornooi: 28,800!! Hiermee bleven ze zelfs de Russen vóór. Dit zou een spannende finale inleiden. Deze finale startte opnieuw van nul. Terwijl het trio van Ineke aan het opwarmen was, hoorden ze van de presentator dat het Russisch trio een zeer hoge 28,700 had geturnd. Toch lieten ze zich hierdoor niet uit hun lood slaan en met een spetterende combined oefening wisten ze het publiek en zeker ook de supporters te bekoren. In de kiss en cry was het dan wachten op hun score....28,650. Nadat de eerste en logische ontgoocheling was verwerkt, konden ze fier terugkijken op een prachtig tornooi, beloond met zilver op de World Age Group Competition of in mensentaal: vice-Wereldkampioen!!

trioineke

Dankzij de uitstekende prestaties van het hele topsportteam werden ze persoonlijk ontvangen door minister president Kris Peeters, van wie ze een mooie trofee in ontvangst mochten nemen. Een mooie blijk van erkenning.

Op 28 en 29 april werd in Mariakerke het BK georganiseerd. Deelname aan deze wedstrijd kan enkel na het halen van een selectie. Alle deelnemers verdienen hiervoor al een dikke pluim! Bij de beloften turnden Hanna, Charlotte en Natascha zich met 53,050 naar een 9de plaats. Nelle en Audrey, terug na een kwetsuur, haalden een mooie 4de plaats met twee goede oefeningen. Goed gedaan meiden! Bij de junioren haalden Kaat en Lise een zilveren medaille. Ilka, Elyne en Evelien hadden tot net voor de combined nog uitzicht op een medaille maar een wat minder zuivere laatste oefening deed hen uiteindelijk op een toch nog knappe 4de plaats uitkomen. Katleen, Amber en Shelsy brachten drie goede oefeningen en dat leverde een 5de plaats op. In de top categorie, de senioren, misten Jana, Laurie en Kim het podium door een grote fout in hun balansoefening. Toch mogen ze opnieuw terugkijken op een sterk seizoen. Proficiat! Joke, Alison en Yana sloten hun seizoen, met hun steeds groter wordende bovenpartner, af met een 5de plaats.

Angleur, Luik was de plaats van afspraak voor de Gymfinales, de klassieke afsluiter van het wedstrijdseizoen. Hier nam Ineke met haar partners Laure en Julie het op tegen het junioren trio uit Deinze. Het topsporttrio wilde nog één keer knallen als afscheid van de junioren categorie. En knallen deden ze. Winst was hun deel met 28.800 punten. Een mooi afscheid van een  schitterende periode als junior.

Onze voorzitter Danny droomde al jaren van een demo oefening. Met Corinne en Kim als drijvende en creatieve krachten werd gedurende het afgelopen jaar met heel de club (ouders inbegrepen) hard gewerkt aan dit project: The Lion King. Reeds in het begin van het jaar kregen we een voorproefje tijdens de clubdag. Een optreden in Oostende was een volgende stap en de deelname aan de Rupelcup was voor velen een spectaculaire, soms zelfs emotionele climax van dit seizoen. We kijken al uit naar het vervolg....

demoteam

Een woordje van dank aan alle gymnasten en zeker ook aan de coaches voor hun deskundigheid en inzet is zeker op zijn plaats. Zonder jullie is er geen APG! Bedankt!

Share on Facebook
You are here: Home